У МОЗ повідомили подробиці першої хвилі COVID-вакцинації

На першому етапі в Україні провакцинують понад 367 тис. осіб.

Вакцинація відбуватиметься добровільно і буде безкоштовною, ще раз під час брифінгу наголосив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

«Увесь процес вакцинації очолює та координує заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. Його завдання — організація безперебійного процесу вакцинації, питань її безпечності. А питання забезпечення своєчасного постачання вакцини в Україну знаходиться у зоні відповідальності заступника міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ігоря Іващенка, — зазначив очільник МОЗ. — Повномасштабна стратегія боротьби з COVID-19 та Дорожня карта з впровадження вакцини від COVID-19, які впроваджуються Міністерством охорони здоров’я, — це добре продумана система цілеспрямованих заходів на подолання пандемії, серед яких вакцинація — це лише один з ефективних методів протистояння коронавірусній хворобі. Показник дієвості стратегії — зниження кількості захворювань майже втричі у порівнянні з груднем, також простежується падіння показників смертності від COVID-19».

У міністерстві нагадують, що Україна увійшла в перелік країн, яким Глобальна ініціатива Gavi COVAX надасть вакцини від COVID-19 у першій хвилі розподілу. Для початку першої хвилі вакцинації вже підтверджено постачання 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer. Постачання вакцин в Україну почнеться вже в середині лютого.

Джерело інформації: 02 лютого 2021, https://kharkivoda.gov.ua/news/106889