У МОЗ відбулася зустріч із керівниками регіональних підрозділів охорони здоров’я

Учасники заходу обговорили питання посилення темпів вакцинації населення від COVID-19, проєкт Програми медичних гарантій-2022, підвищення мінімальних заробітних плат та формування мережі спроможних медзакладів.

«Ефективний менеджмент на всіх рівнях допоможе нам вирішити цілий ряд питань. Наше пріоритетне завдання – підготуватись до підвищення заробітних плат медичним працівникам, яке відбудеться в 2022 році за рахунок збільшення вартості пакетів у програмі медичних гарантій.  Ми вже розпочали підготовку до запуску лікарень нового, європейського формату. Наразі розробляється проєктно-кошторисна документація на реконструкцію та технічну модернізацію 48 обласних закладів охорони здоров’я (одна обласна дитяча та одна обласна клінічна лікарні). Все це дозволить нам досягти повного переосмислення поняття лікарні, щоб вона була однаково комфортна як для пацієнта, так і для лікаря. Але все ці зусилля можна звести нанівець, якщо на якомусь із етапів відповідний управлінець буде випадати з командної роботи та не приноситиме результат. Ми повинні бути єдиною командою та разом формувати спроможну мережу лікарень”, – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час виступу. 

Створення плану побудови укрупнених лікарень, утворення наглядової ради із представників громад, визначення рівня фінансової участі в утриманні медзакладів, в результаті спільних і скоординованих фахових зусиль мають забезпечити кожній лікарні розвиток, а медикам – належну заробітну плату.

Під час зустрічі також обговорили алгоритм створення нових пунктів вакцинації: у закладах мають бути врегульовані графіки та час роботи, коли можна отримати щеплення у післяробочий час. 

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я України підписало договір з ПрАТ «Укрфінжитло». Така співпраця дозволить претендувати на забезпечення житлом тим медичним працівникам, які отримують заробітну плату за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Джерело інформації: 19 листопада 2021, https://moz.gov.ua/article/news/u-moz-vidbulasja-zustrich-iz-kerivnikami-regionalnih-pidrozdiliv-ohoroni-zdorovja-