У регіоні посилять контроль за дотриманням карантинних вимог у закладах харчування та місцях відпочинку

Сьогодні на черговому засіданні Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області йшлося про заходи щодо запобігання поширенню на території області COVID-19. 

У засіданні взяли участь голова постійної комісії обласної ради з питань екології, надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків Олександр Донський, керуючий справами виконавчого апарата обласної ради Сергій Клименко.

Як поінформувала завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій Державної установи «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Ганна Сухорукова, з 18 червня рівень захворюваності зменшився на 18,7%, на 100 тисяч населення області – 10,11% захворілих, що свідчить про позитивну динаміку.

Станом на 22 червня в області виявлено усього 6 нових випадків. Разом з тим спостерігається напруженість в обласному центрі, де є несприятливі показники захворюваності впродовж минулого тижня – 12% на 100 тисяч населення.

У районах області, що межують з Харковом, зменшується кількість випадків хвороби, зокрема у Дергачівському районі – 5,34%, Харківському – 8,48%, Чугуївському – 8,9%, окрім Богодухівського району, де зафіксовано спалах на минулому тижні.

За словами Ганни Сухорукової, станом на сьогодні витримується доволі високий показник тестувань на коронавірус, що дозволяє фіксувати усі випадки захворювань.
Учасники наради наголошували на необхідності посилення контролю за дотриманням протиепідемічних заходів в закладах харчування, місцях відпочинку та у громадському транспорті.

Йшлося про забезпечення комунікації контролюючих органів з тими, у кого підтверджено коронавірусну хворобу, а також з визначеними контактними особами щодо необхідності обов’язкового дотримання самоізоляції.

За підсумками засідання вирішено зосередити зусилля на продовженні та підсиленні інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм, організації контролю за виконанням карантинних вимог у місцях скупчення людей, перевірці резервів матеріальних засобів та засобів індивідуального захисту й готовності до можливої другої хвилі розповсюдження COVID-19 у серпні-вересні поточного року.

Джерело інформації:

22 червня 2020, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/24286-u-regioni-posilyat-kontrol-za-dotrimannyam-karantinnikh-vimog-u-zakladakh-kharchuvannya-ta-mistsyakh-vidpochinku