На сьогодні Національна служба здоров’я України виплатила за надання медичними закладами допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього у квітні-липні майже 3,5 млрд грн.
У серпні, порівняно з липнем, також на 60% зросла кількість госпіталізованих пацієнтів з коронавірусною хворобою: у серпні захворіли 53 тисячі людей, водночас у липні – 28 тисяч.
Найбільша завантаженість ліжок для пацієнтів з COVID-19 була в лікарнях Одеської, Закарпатської, Львівської областей. Водночас, у всіх регіонах є достатня кількість місць для лікування пацієнтів з COVID-19.
Частка пацієнтів серед госпіталізованих з діагнозом COVID-19, які потребували допомоги в умовах інтенсивної терапії, залишається стабільною і складає близько 16%. Хочемо наголосити, у світі, зазвичай, інтенсивної терапії потребують близько 25% госпіталізованих пацієнтів.
Лікування пацієнтів з COVID-19 в Україні у медичних закладах в стаціонарних умовах є безоплатним для них. В тариф на оплату послуг медзакладів, які надають стаціонарну медичну допомогу таким пацієнтам, включено всі лікарські засоби та медичні вироби, необхідні для лікування як в умовах терапевтичних/інфекційних відділень, так і в умовах інтенсивної терапії.
Вкотре наголошуємо, перше, що потрібно зробити пацієнту в разі виникнення у нього симптомів COVID-19 — зателефонувати своєму лікарю, з яким він підписав декларацію. І далі дотримуватись рекомендацій свого лікаря.
Якщо необхідно, лікар направить до пацієнта додому мобільну бригаду для взяття зразків для тестування, та, в разі підтвердження коронавірусної хвороби, надасть рекомендації щодо лікування вдома або порадить звернутись до лікарні.
Якщо пацієнт не має свого лікаря, або його лікар відмовив у виклику мобільної бригади попри наявність у пацієнта симптомів, йому необхідно зателефонувати на регіональну телефонну «гарячу лінію» з питань COVID. Тоді бригаду викличе диспетчер обласної «гарячої лінії». Номер телефону можна знайти на сайті НСЗУ та на сайті covid19.gov.ua.
Якщо у пацієнта критичний стан (утруднене дихання, висока температура) — він має телефонувати до «швидкої». І далі вже бригада екстреної меддопомоги оцінюватиме стан здоров’я пацієнта та визначатиметься щодо необхідності його госпіталізації.
Станом на сьогодні НСЗУ законтрактувала для надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього: 25 центрів екстреної медичної допомоги, 260 медзакладів для надання пацієнтам допомоги в стаціонарних умовах і 935 медзакладів, в яких утворено мобільні бригади, що виїжджають до людей з підозрою на COVID-19. В цих закладах працює майже 1600 мобільних бригад.
Виплати від НСЗУ також отримали 144 медзаклади, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації.
Тариф, за яким НСЗУ оплачує послуги медзакладів за надання допомоги хворим на COVID-19 чи з підозрою на нього, включає доплати медикам, які безпосередньо працюють з такими пацієнтами, у розмірі до 300% до заробітної плати. За здійснення цих доплат лікарям та медпрацівникам закладу несе відповідальність головний лікар закладу.
Станом на сьогодні НСЗУ виплатила майже 3,5 млрд грн за надання медичними закладами допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього у квітні-липні.
За квітень-серпень до медзакладів було госпіталізовано 48 292 пацієнти з коронавірусною хворобою, з них близько 17% пацієнтів отримали медичну допомогу в умовах інтенсивної терапії.
Джерело інформації: 08 09 2020, https://nszu.gov.ua/novini/u-serpni-kilkist-gospitalizovanih-paciyentiv-z-covid-19-zros-303