Україна отримає від Світового банку додаткові 150 мільйонів доларів на подолання пандемії – Віктор Ляшко

Коронавирус

Спільний проєкт «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні», який втілюють Міністерство охорони здоров′я України та Світовий банк, отримає додаткове фінансування в розмірі 150 млн доларів США. 
Відповідну угоду про надання позики підписали міністр охорони здоров′я Віктор Ляшко та Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі.

 «Ми високо цінуємо підтримку, яку Світовий банк надає Уряду України. Ці кошти допоможуть  у подальшій боротьбі з COVID-19, а також у зміцненні національної системи охорони здоров’я. Додаткове фінансування дає нові можливості для придбання вакцини та пришвидшення темпів вакцинації. Ніхто не може бути захищеним, поки не захищені всі. Саме рівномірний доступ до вакцинації допоможе нам стримати поширення вірусу та подолати пандемію, щоб повернутися до звичного доковідного життя», – зазначив міністр охорони здоров′я України Віктор Ляшко.

Уряд України спрямує 120 млн доларів на закупівлю вакцин, ще на 30 млн доларів будуть профінансовані важливі напрями розширення кампанії з вакцинації: розвиток інформаційних технологій, комунікація із широким колом громадськості, закупівля спеціалізованого обладнання для холодового ланцюга та безпечне поводження з медичними відходами. 

«Нове додаткове фінансування допоможе Україні і надалі посилювати заходи щодо протидії COVID-19 та прискорити вакцинацію. Отже, надзвичайно важливим залишається нарощування обсягів закупівлі вакцин та збільшення темпів вакцинації населення, разом із заходами кращого виявлення захворюваності та підвищення обізнаності людей, які вагаються щодо необхідності вакцинації»», – сказав Аруп Банерджі, Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи. 

Нагадаємо, Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила обсяг додаткового фінансування цього проєкту 10 грудня 2021 року у Вашингтоні. Україна раніше отримала від Світового банку 155 мільйонів доларів США у рамках двох проєктів: «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» і «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Джерело інформації: 13 грудня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/ukraina-otrimae-vid-svitovogo-banku-dodatkovi-150-miljoniv-dolariv-na-podolannja-pandemii-–-viktor-ljashko