В Індії повідомили про третій вид плісняви у осіб, які перенесли COVID-19

Коронавирус

В країні спостерігається складна ситуація захворюваністю на коронавірусну інфекцію. Це стало причиною появи в Індії різних грибкових захворювань. Індійські медики зазначають, що вони виникають у людей, які знаходяться в контакті зі спорами в навколишньому середовищі, або після проникнення грибка під шкіру після опіку або через подряпину.

В Індії повідомили про третій вид плісняви у осіб, які перенесли COVID-19

В індійському штаті Уттар-Прадеш лікар сповістив, що у одного з пацієнтів одразу виявили три види плісняви – чорну, жовту та білу. Таку інформацію передає The Indian Express.

За словами медпрацівника, його пацієнт лікувався від коронавірусу 2 місяці та вже почав одужувати, але потім у нього раптово опухла одна сторона обличчя. Це заважало хворому закрити очі. Також у пацієнта була виявлена кров у сечі та носова кровотеча. Людину терміново госпіталізували та виявили у неї ураження грибковою інфекцією.

Лікарі повідомляють, що грибкові інфекціє є найбільш небезпечними для осіб, хворих на діабет, або тих, які мають знижений імунітет після перенесеної хвороби (зокрема, COVID-19).

Слід зазначити, що індійська влада раніше сповіщала про виявлення більше 8,8 тис випадків мукромікозу – «чорної плісняви». Це захворювання також виникає через грибкову інфекцію. Також в країні фіксували декілька випадків аспергільозу, або «білої плісняви». Булий пацієнти, у яких діагностували обидва види грибкових уражень, але жовту плісняву вперше зустріли у людини. Повідомляється, що три види грибкового ураження виявили в носових пазухах хворого після здійснення ендоскопії. Фахівці зауважили, що жовтий грибок зазвичай зустрічається у рептилій і його вперше виявили у людини.

Джерело інформації: 27/05/2021, https://www.vz.kiev.ua/v-indiyi-povidomyly-pro-tretij-vyd-plisnyavy-u-osib-yaki-perenesly-covid-19/