В обласних центрах України триває публічне обговорення шляхів покращення рівня вакцинації проти COVID-19 серед медиків та літніх людей

Коронавирус

18-21 жовтня у містах Суми, Полтава, Кропивницький, Черкаси відбулися круглі столи «Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та їх виконання в Україні».

Серед пріоритетних груп – медики, які стоять на передовій протидії пандемії COVID-19, та від яких залежить надання допомоги громадянам, а також літні люди, що мають високий ризик виникнення серйозних ускладнень і смерті.

Завданням круглих столів, які зараз тривають в Україні є висвітлити приклади успішної співпраці між владою, медичною спільнотою та громадськістю з питань вакцинації від COVID-19 пріоритетних груп  – медпрацівників і осіб 60+. А також розробити спільні рекомендації для підвищення прихильності до вакцинації від COVID-19 населення області.

Учасники Круглого столу: керівництво області, представники Міністерства охорони здоров’я, Бюро ВООЗ в Україні, ЦГЗ, НТГЕІ, ДЕЦ, лікарі, представники регіональних громадських організацій.

Під час круглого столу з відеозверненнями виступили Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та Голова Бюро ВООЗ в Україні Др. Ярно Хабіхт, які закликали сторони об’єднати зусилля для підвищення охоплення щепленнями від COVID-19 громадян України, перш за все, в пріоритетних групах та у віддалених населених пунктах країни.

Виступаючи на круглих столах, Вусала Аллахвердієва, технічна експертка Бюро ВООЗ в Україні, наголосила, що  для досягнення цілі повністю вакцинувати до кінця 2021 року 40% населення,  необхідно проводити вакцинацію темпами вищими за ті, що були продемонстровані в серпні. На сьогодні це найкращі темпи, якщо дивитися помісячне охоплення. Важливо, щоб дози, якими вакцинують українців, до кінця року були, в першу чергу, для населення похилого віку. Наразі літні люди, на жаль, не мають пріоритету. 

Олександра Каркіщенко, аналітикиня інформаційно-статистичної звітності щодо перебігу вакцинальної кампанії проти COVID-19 при МОЗ України, відзначила, що обмін думками в рамках круглих столів сприяє збільшенню вакцинації. Вона наголосила, що є чітка мета провести 48 млн щеплень до кінця року.“Таким чином, ми розраховуємо планову кількість щеплень на кожен день. Станом на 20 жовтня планова кількість щеплень становила 225 тис. Україна цей показник перевиконала: проведено 251 тис. щеплень. З початку вакцинальної кампанії найвищий рівень охоплення щепленнями на 100 тис. населення демонструє місто Київ, яке перевищує середнє по Україні майже у 2 рази. Відразу за лідером – Київська і Полтавська області. Найнижчі рівні охоплення наразі в Івано-Франківській, Волинській, Закарпатській та Рівненській областях. Охоплення щепленнями категорії 60+ в Україні складає 23,9% (1 доза) та 19,7% (2 дози). Якщо говорити про охоплення щепленнями категорії медики, то в цій категорії усього по Україні щеплено 1 дозою 83%, 2 дозами – 69%”, – повідомила Олександра Каркіщенко.

Джерело інформації: 25 жовтня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/v-oblasnih-centrah-ukraini-trivae-publichne-obgovorennja-shljahiv-pokraschennja-rivnja-vakcinacii-proti-covid-19-sered-medikiv-ta-litnih-ljudej