В Україні посилюють епідеміологічний нагляд за гострими в’ялими паралічами

Про це йдеться в постанові головного державного санітарного лікаря № 20 «Про заходи щодо попередження захворювань на поліомієліт в Україні» від 19 листопада 2021 року.

Структурні підрозділи з охорони здоров’я Київської міської та обласних державних адміністрацій, заклади охорони здоров’я всіх форм власності мають проаналізувати виявлені за останні 6 місяців випадки гострого в’ялого паралічу (ГВП) у дітей віком до 15 років, госпіталізованих у відділення інфекційного та/або неврологічного профілю. Йдеться про ті області (та м. Київ), де показник таких випадків на 100 тисяч осіб менший за 0,01.

Кожна особа з випадком ГВП має бути лабораторно обстежена для підтвердження або спростування діагнозу «поліомієліт». При підтвердженні випадку ГВП необхідно відбирати проби біоматеріалу в осіб, які контактували з хворим у домашніх умовах, у лікарні та в організованих колективах.

З батьками, які відмовляються від щеплень проти поліомієліту для своїх дітей, має бути проведена інформаційна робота щодо високих ризиків інфікування та поширення поліомієліту серед невакцинованих.

Керівники центрів контролю та профілактики хвороб, Житомирського обласного лабораторного центру МОЗ України, Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) серед іншого мають розширити точки відбору зразків із довкілля (стічні води відділень інфекційного, неврологічного профілю) на територіях усіх областей.

Крім того, має бути проведений детальний аналіз даних щодо профілактичних щеплень проти поліомієліту серед невакцинованих дітей від 6 місяців до 15 років.

Джерело інформації: 6 грудня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/v-ukraini-posiljujut-epidemiologichnij-nagljad-za-gostrimi-v’jalimi-paralichami