В Україні вже повністю вакциновано 38% дорослого населення

Вакцины

Станом на 6 грудня вакциновано 38% повнолітніх громадян України. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час ранкового брифінгу

“У цілому по країні повністю вакциновано вже 38% дорослого населення та принаймні однією дозою – 44,2%. При цьому на сьогодні є 16 регіонів, у яких вакциновано понад 40% дорослих українців принаймні однією дозою, та 6 регіонів, в яких повний курс щеплень закінчили вже більше ніж 40% мешканців”, – зазначив міністр. 

За останній тиждень до лідерів – м. Києва, де вакциновано принаймні однією дозою 66,9% дорослих, Київської (55%), Полтавської області (50,8%) та Дніпропетровської (48,9%) областей – додалися ще Сумська та Черкаська області з показником 46,7% вакцинованих повнолітніх мешканців. 

Слід зазначити, що найвищі відсотки охоплення вакцинацією проти COVID-19 від самого початку вакцинальної кампанії показують Збройні сили України. Наразі щепився майже увесь особовий склад: загалом майже 98% військових щеплені однією дозою вакцини та 92% – двома. 

В Україні четвертий тиждень спостерігається спад захворюваності на COVID-19 (за тиждень кількість виявлених випадків захворюваності зменшилася на 15%, госпіталізацій — на 13%). Проте епідемія коронавірусної хвороби ще не завершилася й зазначені показники з вакцинації населення ще не є достатніми для досягнення загальної мети. 

Тому міністр охорони здоров’я звернувся з проханням до всіх, хто ще не вакцинувався, – зробити це якомога скоріше. За словами очільника МОЗ, це буде вагомий внесок у підготовку до нової хвилі коронавірусної хвороби.  

Крім того, міністр попередив про появу нових методів шахрайства відносно отримання 1000 гривень за повний курс щеплення. Він зауважив, що від імені міністерства жодні повідомлення не формувалися і не надсилалися громадянам, тому закликав громадян користуватися лише перевіреною інформацією на офіційних державних ресурсах. Дізнатися про офіційні джерела інформації МОЗ про COVID-19 та вакцинацію в Україні можна тут.

Джерело інформації: 6 грудня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/v-ukraini-vzhe-povnistju-vakcinovano-38-doroslogo-naselennja-