Вакцинація – надійний захист від інфекційних хвороб!

вакцинація_фото-юнісеф

Кожну людину оточує світ мікроорганізмів, які можуть викликати інфекційні захворювання. Вакцинація – це найефективніший засіб захисту проти інфекційних хвороб, відомий сучасній медицині. Чим більше людей мають імунітет до тієї чи іншої інфекційної хвороби, тим меншою є ймовірність виникнення епідемій.

Завдяки проведеним щепленням у 1980 році ліквідована натуральна віспа, у 90-ті роки минулого століття вдалося успішно побороти епідемію дифтерії до поодиноких (спорадичних) випадків.

Наразі в Україні існує ряд проблем, пов’язаних з антивакцинальною кампанією у засобах масової інформації, недовірою українців до медицини, певні релігійні погляди, побоювання виникненням реакцій та ускладнень на щеплення, коли батьки і дорослі відмовляються від проведення їм або їх дітям профілактичних щеплень. Кожна людина має право на особисте рішення з цього питання. Але батькам, які відмовляються від проведення щеплень потрібно пам’ятати, чим небезпечні інфекційні хвороби, такі як:

Тому без сумніву, основним найбільш перевіреним та надійним засобом попередження виникнення інфекційних хвороб є вакцинація.