Відкриті дані: до яких лікарів найчастіше звертаються українці

Серед 23 млн направлень, які були створені в електронній системі з квітня 2020 року переважають направлення на консультації лікарів-спеціалістів – їх 56%.

Електронне направлення є умовою для безоплатної медичної допомоги. Електронні направлення виписує лікар первинки або лікуючий лікар. Пацієнт самостійно обирає медзаклад, в який звернутись на консультацію, незалежно від свого місця проживання чи реєстрації. Або того, в якому районі чи місті працює лікар, який виписав таке направлення. Так само не має значення, лікар якого закладу виписав електронне направлення — комунального чи приватного, або це лікар-ФОП. Пацієнт отримає консультацію за направленням безоплатно в будь-якому закладі, який має договір з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги.

До певних лікарів-спеціалістів пацієнт може потрапити без направлення. І НСЗУ оплатить такий візит за пацієнта. Це гінеколог, психіатр, стоматолог, педіатр, нарколог, фтизіатр. Також без направлення можна звернутись до лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом.

Серед 23 млн направлень, які були створені в електронній системі з квітня 2020 року переважають направлення на консультації лікарів-спеціалістів – їх 56%. Найчастіше пацієнти звертаються за електронним направленням до невролога, ЛОРа та офтальмолога. Зокрема, за електронним направленням безоплатну консультацію невролога отримали понад 564 тис пацієнтів, консультацію ЛОРа — 477 тис пацієнтів, офтальмолога —  478 тис пацієнтів.

Майже чотири з половиною тисячі лікарів-неврологів виконали  понад 823 тисячі електронних направлень. З яких 36% було виконано впродовж доби, а 47% — в тому закладі, де й створені.

Джерело інформації: 29 01 2021, https://nszu.gov.ua/novini/vidkriti-dani-do-yakih-likariv-najchastishe-zvertayutsya-ukr-459