Відповіді на найпоширеніші запитання про 2-гу дозу вакцини проти COVID-19, частина перша

Коронавирус

Як отримати 2-гу дозу вакцини від COVID-19:

Для вакцинації 2-гою дозою вас запросять телефонним дзвінком за контактом, який ви залишили після першого щеплення.

Люди, які вакцинувались у масових центрах вакцинації, отримають 2-гу дозу в тих самих центрах.

Якщо ж на вакцинацію вас записував роботодавець, він організовує і 2-ге щеплення.

Усі, хто отримав 1-шу дозу вакцини, гарантовано отримають 2-гу дозу. Це стосується всіх вакцин, які використовуються в Україні.

Також другу дозу вакцини гарантовано отримають люди, які вакцинувалися залишковими дозами, зокрема громадські діячі!

Записи про щеплення зберігаються на рівні центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я та з дозволу пацієнта доступні відповідним медичним працівникам. Тому, якщо є запис про перше щеплення, вас мають записати на друге через відповідний проміжок часу.

Якщо вам відмовили в щепленні — звертайтеся до контакт-центру МОЗ за тел. 0 800 60 2019.

Як діяти у випадках, якщо:

Вас не записали на отримання другої дози вакцини під час першого щеплення/або не запрошують телефонним дзвінком для введення 2-гої дози вакцини, то ближче до дати другого щеплення можна звернутися до:

вас вакцинували в пункті щеплення — до того самого пункту щеплення або ж, у випадку зміни локації, до найближчого. Також можна звернутися до сімейного лікаря.

вакцинували в центрі масової вакцинації — до того самого центру вакцинації, або у випадку зміни локації, до найближчого.

вас вакцинували організовано мобільними бригадами — до роботодавця.

1. У випадку зміни місця роботи ви можете:

Звернутися до колишнього роботодавця та вакцинуватися разом із попереднім колективом.

Або ж вакцинуватися з іншим колективом, який має отримувати 2-гу дозу (за умови, що 1-ша доза вакцини та ж, що в цього колективу) AstraZeneca, Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinovac (CoronaVac).

Якщо людина не може вакцинуватись із попереднім колективом та знайти інший, їй потрібно звернутися до контакт-центру МОЗ.

2. У випадку, якщо в області змінився регіональний координатор, а роботодавець немає його контакту, йому потрібно звернутися до департаменту охорони здоров’я обласної чи Київської міської держадміністрацій.

Такий же алгоритм дій людей, які пропустили отримання 2-гої дози вакцини разом зі своїм колективом та в колективі не набирається більше кількість для виїзду мобільної бригади.

3. Якщо інформації про вакцинацію людини від COVID-19 немає в електронній системі охорони здоров’я, що робити та як підтвердити отримання 1-ї дози вакцини:

У випадку, якщо є паперова довідка про введення 1-ї дози вакцини — звернутися до сімейного лікаря або ж у медичний заклад, де проводилась вакцинація.

Якщо довідки немає — телефонувати в контакт-центр медичної інформаційної системи, через яку вносилися дані, чи залишати звернення в контакт-центрі МОЗ.

4. Якщо дані в електронну медичну систему внесли з помилкою, чи отримаю я свідоцтво про вакцинацію. Вам потрібно:

Звернутися до сімейного лікаря та виправити її. Після — отримати свідоцтво.

Медичний працівник, який буде вводити 2-гу дозу вакцини може виправити помилку, яка була допущена у внесенні інформації під час введення 1-гої дози.

5. Якщо в час, коли потрібно вводити 2-гу дозу вакцини, людина потрапила в лікарню або СІЗО, людина може бути вакцинована там, за умови, що немає протипоказань та вакцинація проводиться тією ж вакциною, що й перша доза.

Джерело інформації: 27 10 2021, https://labcenter.kh.ua/?p=21549