ПРЕСС-АНОНС
21 03 2018
Відзначаємо Всесвітній день здоров’я
Щороку 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я. Заходи, що проводяться в цей день, присвячені проблемам збереження здоров’я та профілактики захворювань. Ці заходи мають на меті нагадати людям, як багато значить здоров’я в їхньому житті. А організації охорони здоров’я покликані вирішити питання, що необхідно зробити, щоб здоров’я людей у всьому світі покращилося.
Темою Всесвітнього дня охорони здоров’я-2018 обрана «Всесвітнє охоплення послугами охорони здоров’я: для усіх та всюди». Гасло – «Здоров’я для всіх».
Основні ідеї Всесвітнього дня здоров’я:
Загальне охоплення послугами охорони здоров’я означає, що всі люди можуть отримувати якісні послуги охорони здоров’я там і тоді, де і коли вони на них потребують, не відчуваючи при цьому фінансові труднощі.
Ніхто не повинен робити вибір між хорошим здоров’ям та іншими життєвими потребами.
Загальне охоплення послугами охорони здоров’я — це ключ до здоров’я та благополуччя народів і країн.
Загальне охоплення послугами охорони здоров’я досяжне. Деякі країни домоглися великих успіхів. Їх завдання — підтримувати охоплення на рівні, що відповідає очікуванням людей.
Різні країни по-різному просуваються до загального охоплення послугами охорони здоров’я — універсального засобу не існує. Але кожна країна повинна докладати зусилля для забезпечення загальним охопленням послугами охорони здоров’я.
Для забезпечення дійсно загального обслуговування охорони здоров’я необхідно, щоб системи охорони здоров’я були орієнтовані не на хвороби і інститути, а на людей.
Кожен може зробити внесок у забезпечення загального охоплення послугами охорони здоров’я, взявши участь в обговореннях.
У 2018 році, у рік свого 70-річчя ВООЗ закликає світових лідерів виконати зобов’язання, прийняті ними при узгодженні Цілей в галузі сталого розвитку в 2015 р, і зробити конкретні кроки для зміцнення здоров’я всіх людей, тобто забезпечити, щоб кожна людина в усьому світі мала доступ до основних якісних послуг охорони здоров’я і не відчувала би при цьому фінансові труднощі.
Протягом 2018 року ВООЗ буде надихати, мотивувати і направляти всі зацікавлені сторони, з тим, щоб вони надали підтримку в забезпеченні загального охоплення послугами охорони здоров’я.
Надихати — підкреслюючи, що особи, які формують політику, в силах перетворити здоров’я свого населення, висуваючи цю мету, як хвилюючу і амбітну, і запрошуючи їх стати учасниками змін.
Мотивувати — показуючи на конкретних прикладах, як країни вже просуваються до забезпечення загального охоплення послугами охорони здоров’я, і пропонуючи іншим країнам знайти свій власний шлях.
Направляти — надаючи методики для структурованого політичного діалогу про те, як просуватися до загального охоплення послугами охорони здоров’я на місцевому рівні або як підтримувати зусилля інших країн у цьому напрямку (наприклад, розширюючи охоплення послугами, покращуючи якість послуг, скорочуючи виплати зі своїх власних коштів).
Якість охорони здоров’я є одним з критеріїв, які визначають якість життя людини. Згідно статистичних даних, Україна є одним з лідерів по кількості ліжок на 1000 жителів, що є свідченням низької якості медичних послуг. Сучасна система охорони здоров’я іде шляхом підвищення якості медичних послуг, впровадження новітніх технологій, що і дозволяє зменшувати цей показник.
За результатами рейтингу 2013 року «Where-to-be-Born» з 80 країн за індексом якості життя, Україна опинилася на 78 місці. Цей рейтинг показує, якою буде якість життя людини, що народилася у 2013 році, у 2030 (тобто, коли вона стане дорослою). Гірша ситуація лише у Кенії та Нігерії.
Ці дані ще раз свідчать, наскільки актуальними для України є питання, які підіймаються в рамках Всесвітнього дня здоров’я.
Управління охорони здоровья Харківської ОДА підтримує ініциативу ГО «Платформа здоров’я» та заходи, що будуть проводитися в Україні і регіоні з нагоди Всесвітнього дня здоров’я, та закликає приєднатися до відзначення цієї дати центральну та міську владу, департаменти та управління охорони здоров’я, громадські організації, громадян України. Особливо важлива участь у заходах представників ЗМІ та висвітлювання подій у теле- і радіоефірі та на сторінках газет, журналів, інтенернет-видань.