Національна служба здоров’я оплачує всім закладам у повному обсязі і вчасно кошти за лікування пацієнтів з підозрою або з захворюванням на COVID-19. За здійснення цих доплат медичним працівникам несе відповідальність головний лікар закладу.
Видатки на оплату праці працівників 25 Центрів екстреної медичної допомоги в липні склали: на виплату зарплат медикам у розмірі посадового окладу з урахуванням надбавок та доплат – понад 123, 88 млн грн, на виплату надбавок за роботу з пацієнтами з COVID-19 – понад 72,88 млн грн.
Тобто в середньому розмір надбавки до зарплат медикам екстренки за липень склав 60%. Але в різних регіонах ситуація різна, наприклад, в центрі екстреної медичної допомоги Харківської області надбавки за липень склали 300%, Полтавської області – 379%, на Луганщині — 243%, Чернігівщині — 239%.
Щодо медичних закладів, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19, то, наприклад, в Шосткінськінській центральній районній лікарні Сумської області видатки на оплату праці лікарів закладу у липні склали 203,8 тисяч грн, з них 128 тисяч грн – доплати за лікування пацієнтів з COVID-19 У лікарні працює 7 лікарів, середня зарплата лікаря в липні склала 29 000 грн.
Національна служба здоров’я оплачує всім закладам у повному обсязі і вчасно кошти за лікування пацієнтів з підозрою або з захворюванням на COVID-19. А за безпосереднє здійснення цих доплат лікарям та медпрацівникам закладу несе відповідальність головний лікар закладу. Саме керівництво закладу має подбати про те, щоб медичний персонал отримував доплати за роботу в умовах підвищеного ризику.
Тариф за надання допомоги хворим на COVID-19 чи з підозрою на нього, включає доплати медикам, які безпосередньо працюють з такими пацієнтами, у розмірі до 300% до заробітної плати. За здійснення цих доплат лікарям та медпрацівникам закладу несе відповідальність головний лікар закладу, тому ситуація з доплатами в різних закладах відрізняється.
Також з 1 вересня будуть підвищені зарплати медикам, що працюють в закладах спеціалізованої та екстреної медичної допомоги.
Відповідне рішення ухвалив уряд.
НСЗУ готова укладати додаткові договори з медзакладами на збільшення видатків на оплату праці медиків після того, як будуть внесені необхідні технічні зміни у нормативно-правові акти. Зокрема, до Порядку використання коштів.
Уряд передбачив на збільшення зарплат медиків 5,9 млрд грн. Зокрема, передбачається збільшення зарплат: лікарям – на 70% від посадового окладу, визначеного за 14 тарифним розрядом Єдиної тарифної сітки, фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою усіх спеціальностей – на 50% від мінімальної заробітної плати, молодшим медичним сестрам – на 25% від мінімальної заробітної плати.
Заклади отримають виплати на підвищення зарплат медикам вже з вересня.
Джерело інформації: 09 09 2020, https://nszu.gov.ua/novini/viplati-nadbavok-pracivnikam-ekstrenki-za-robotu-z-paciyenta-304