Влада, громадськість та експерти обговорили, як мотивувати медиків і літніх людей щепитись від COVID-19

Минулого тижня в Україні розпочалася серія круглих столів, спрямованих на підвищення прихильності медичних працівників та літніх людей до вакцинації проти COVID-19. 

Ці групи населення є пріоритетними для вакцинації як відповідно до глобальних рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), так і згідно з національним планом і Дорожньою картою з вакцинації населення від COVID-19.

Протягом 5-8 жовтня круглі столи на тему “Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та їх виконання в Україні” відбулися у Тернополі, Хмельницькому, Рівному та Луцьку. 

Учасниками заходів стали представники місцевої влади, медичної спільноти, регіональних громадських організацій. В якості спікерів долучені експерти та фахівці національного та міжнародного рівня — представники Міністерства охорони здоров’я України, Бюро ВООЗ в Україні, Департаменту охорони здоров’я, Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ), Державного експертного центру України, Центру громадського здоров’я МОЗ України. 

Під час круглого столу з відеозверненнями виступили Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та Голова Бюро ВООЗ в Україні Др. Ярно Хабіхт.

“МОЗ забезпечив наявність вакцин. Вже понад 23 млн доз  прибули в Україну. Ми забезпечили нові платформи для вакцинації: від розважальних центрів до наметів просто неба. Від мобільних бригад до автобусів для проведення щеплень. Тепер потрібно зробити все можливе, щоб громадяни мали до них доступ. Особливо категорії професійного та вікового ризику, щоб вони отримали інформацію і послуги там, де їм зручно. Саме в цьому їм потрібна чітка координація між громадами і системою охорони здоров’я. Прошу використати максимум ресурсу, аби мінімізувати відстань між вакциною і людьми. Безпечна країна починається з безпеки громади”, – звернувся до учасників заходу Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

“Тепер, коли ми маємо достатню кількість вакцин, ми можемо збільшити рівень вакцинації наших батьків, бабусь та дідусів та літніх родичів, аби захистити їх від серйозних ускладнень  COVID-19. З 10 млн літніх людей, старших за 60 років, кожен третій мешкає у містах сільського типу та селах. Саме голови громад можуть допомогти цим групам населення отримати доступ до інформації про вакцинацію проти COVID-19 вчасно та за допомогою коректних інформаційних джерел. Ми як представники ВООЗ в Україні та Міністерства охорони здоров’я України розпочали загально національну адвокаційну кампанію для підвищення охоплення вакцинацією серед пріоритетних груп. Ця адвокаційна кампанія спрямована на медичних працівників та людей похилого віку. Зустрічі відбудуться під час круглих столів за участі представників місцевої влади, місцевих громад та громадян”, – зазначив Голова Бюро ВООЗ в Україні Др. Ярно Хабіхт.

Джерело та більше інформації: 11 жовтня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/u-ternopoli-hmelnickomu-rivnomu-ta-lucku-vlada-gromadskist-ta-eksperti-obgovorili-jak-motivuvati-medikiv-i-litnih-ljudej-schepitis-vid-covid-19