Всесвітній день без тютюну 2021 — Верховна рада може допомогти українцям кинути курити

Курение

31 травня на площі Конституції біля Верховної Ради України, громадська організація «Життя» спільно з Бюро ВООЗ в Україні, Центром громадського здоров’я України та партнерами провели брифінг, присвячений Всесвітньому дню без тютюну. 

Цьогорічний лозунг кампанії Commit To Quit, який обрала Всесвітня організація охорони здоров’я, — це заклик допомагати людям у припиненні вживання тютюну. У ВООЗ наголошують, що вищі ризики захворюваності та перебігу COVID-19 у курців стало додатковою причиною того, що мільйони курців по всьому світу виявили бажання побороти тютюнову залежність. Україна також може долучитися до світового руху та допомогти своїм громадянам звільнитися від смертельної залежності. На події були представлені художні роботи дітей з українських шкіл, створені до Всесвітнього дня без тютюну із закликом посилити захист молоді від куріння.

«Комплексні заходи з контролю над тютюном (заборона куріння в громадських і робочих місцях, заборона реклами, підвищення акцизів та інформаційні кампанії, надання допомоги курцям у відмови від куріння) створюють такі умови, за яких діти ніколи не потраплять у пастку нікотинової залежності, а курці матимуть вищі шанси кинути курити. Востаннє системні антитютюнові зміни щодо обмежень тютюнової реклами та захисту від тютюнового диму Парламент приймав ще у 2012 році. Натомість сьогодні потрібно боротися з новими викликами — засиллям реклами та пропаганди вживання електронних пристроїв для куріння. Крім того, понад 87% українців підтримують посилення антитютюнового законодавства», — зазначила Лілія Олефір, виконавча директорка громадської організації «Життя».

Учасники події звернулися до Парламенту із закликом ухвалити комплексний антитютюновий законопроєкт № 4358, розроблений на основі Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та Директиви 2014/40/ЄС. Законопроєкт передбачає норми, здатні зменшити привабливість і доступність тютюнових виробів: зокрема, заборону реклами та спонсорства електронних сигарет і ТВЕНів, збільшення до 65% медичних попереджень на упаковках сигарет, заборону продажу сигарет з ароматизаторами, обмеження використання електронних пристроїв для куріння на рівні із сигаретами в заборонених місцях.

«Відсутність медичних попереджень та агресивна реклама електронних пристроїв для куріння призвела до того, що в Україні кожна п’ята дитина віком 13–15 років є курцем електронних сигарет. Комітет здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розробив та підтримав антитютюновий законопроєкт № 4358, який посилить захист дітей від залучення до куріння застосовуючи передові практики Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та євроінтеграційної Директиви 2014/40. Закликаю всіх колег із Парламенту об’єднатися заради захисту здоров’я українців та ухвалити антитютюнові зміни користуючись нагодою Всесвітнього дня без тютюну», — зазначила народний депутат Лада Булах, співавторка антитютюнового законопроєкту № 4358. Наразі частка дорослих курців, які успішно кидають курити, невелика. Зокрема, в Україні вона складає лише 1,2 %, хоча більш ніж половина тих, хто вживає тютюн, хочуть позбутися своєї залежності. Кинути курити самотужки може бути досить складно, але, знову ж таки, цілком реально.

Джерело та більше інформації: 31 05 2021, https://phc.org.ua/news/vsesvitniy-den-bez-tyutyunu-2021-verkhovna-rada-mozhe-dopomogti-ukraincyam-kinuti-kuriti