З 1 жовтня змінюється система забезпечення пацієнтів інсулінами

ПРЕСС–РЕЛИЗ

30 09 2021

З 1 жовтня змінюється система забезпечення пацієнтів інсулінами

Програму забезпечення інсулінами буде адмініструвати Національна служба здоров’я з 1 жовтня 2021 році. Що потрібно знати пацієнтам?

У цій постанові Міністерство охорони здоров’я та НСЗУ запропонували певні зміни до категоризації (тобто визначення груп) пацієнтівякі можуть отримати інсуліни. Залежно від того, до якої групи належить пацієнт, він має право на певний вид інсуліну та форму його відпуску.

Крім категоризації пацієнтів, які потребують препаратів, було змінено  модель ціноутворення препаратів інсуліну, а саме, підходи та принципи того, як держава встановлює ціни на лікарські засоби, вартість яких відшкодовує пацієнтам.

З переходом програми забезпечення інсулінами в адміністрування НСЗУ посилиться контроль за випискою препаратів інсуліну відповідно до категоризації через застосування електронних інструментів. Тобто буде діяти електронний рецепт — такий, який зараз працює у програмі “Доступні ліки”. Лікар-ендокринолог створює план лікування і призначає певний препарат інсуліну. Потім виписати повторний електронний рецепт відповідно до визначеного ендокринологом плану лікування зможе або лікар-ендокринолог, або сімейний лікар. Це підвищить комфорт для пацієнта та сприятиме кращому доступу до потрібних лікарських засобів. Головне, що повинен зробити пацієнт, — укласти декларацію з сімейним лікарем, щоб мати доступ до таких електронних рецептів від сімейних лікарів.   Кожен пацієнт буде верифікований через електронну систему охорони здоров’я. В електронній картці будуть зафіксовані його план лікування, дані про стан здоров’я, результати аналізів, інформація про лікарські засоби, які він отримав за електронним рецептом. Отже, вся інформація, необхідна для супроводу та лікування таких пацієнтів.


Чіткі правила та достовірні електронні дані дозволять бачити реальну картину споживання препаратів інсуліну, правильно розраховувати потребу в фінансуванні та розвивати програму реімбурсації інсулінів — розширюючи доступ до необхідних ліків для різних груп пацієнтів. 

Наразі  програма  забезпечення інсулінами фінансується за субвенцією. Обсяги субвенції з центрального бюджету є недостатніми для забезпечення щоденної потреби пацієнтів препаратами інсуліну. В результаті місцеві бюджети змушені дофінансовувати програму. Запуск процесу реімбурсації препаратів інсуліну та лікарських засобів для лікування нецукрового діабету через Національну службу здоров’я відбувається поетапно. З 1 липня 2021 стало обов’язковим ведення медичних записів щодо плану лікування таких пацієнтів та реєстрація їх в системі. А з 1 жовтня 2021 розпочнеться відшкодування вартості цих препаратів через НСЗУ.

Джерело та більше інформації: 28 07 2021,  З 1 жовтня НСЗУ адмініструватиме програму забезпечення інсулінами, https://nszu.gov.ua/novini/z-1-zhovtnya-nszu-administruvatime-programu-zabezpechennya-i-579