За досить короткий термін ми налагодили систему закупівлі й постачання лікарських засобів, — Максим Степанов

26 травня Міністерство охорони здоров’я отримало погодження від Міністерства фінансів щодо паспорту бюджетної програми на закупівлю лікарських засобів за кошти 2020 року. Всю документацію вдалося оформити за 1,5 місяці, хоча попереднє керівництво МОЗ повинно було зробити це ще у першому кварталі 2020 року.

Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на щоденному брифінгу МОЗ.

“Вчора ми завершили всі процедури погодження. Міністерство фінансів погодило нам паспорт бюджетної програми. Це документ, який дозволяє розпочати закупівлю лікарських засобів через ДП “Медичні закупівлі” за кошти 2020 року. Найближчим часом буде підписаний наказ, який зараз проходить фінальну стадію візування, і ми можемо приступати до закупівель”, — підкреслив Максим Степанов. 

За словами Міністра охорони здоров’я, станом на 31 березня – коли Максим Степанов очолив відомство, — у Міністерстві не була зібрана навіть потреба України у лікарських засобах: що потрібно закупити. “В нас була потреба лише за 2019 рік. Попереднє керівництво МОЗ та деякі діючі співробітники відомства чомусь вважали, що нам достатньо цифр 2019 не потрібно потреби на 2020 рік. Звичайно, що зібрати цю потребу і звірити із залишками, які в нас є – це потребує часу. Ми зробили це за трішки більше, ніж півтора місяці. Це все можна було зробити уже в першому кварталі і розпочати закупівлі”, — наголосив Максим Степанов.

Як підкреслив Міністр, лікарські засоби, які МОЗ буде закуповувати за кошти 2020 року – це лікарські засоби, які почнуть поставлятися наприкінці 2020 — початку 2021 років.

Раніше Максим Степанов зазначив, що за 2 місяці Україна отримала лікарських засобів від міжнародних організацій на понад 1 млрд грн, які одразу були розвезені в регіони.

Джерело інформації: 27 травня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/za-dosit-korotkij-termin-mi-nalagodili-sistemu-zakupivli-j-postachannja-likarskih-zasobiv—maksim-stepanov