За лікування пацієнтів з COVID-19 у серпні НСЗУ виплатила закладам понад 224 млн грн

Медицина

За лікування одного пацієнта з коронавірусом у стаціонарі держава платить майже 27 тис грн. За роботу однієї медичної команди, яка надає допомогу пацієнтам в стаціонарі, медичний заклад отримує 554 тис грн на місяць.

Медзаклади, які входять у визначений перелік для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом, отримують кошти, залежно від кількості пролікованих пацієнтів та кількості медичних команд залучених до лікування пацієнтів. У серпні, у закладах визначених для лікування пацієнтів з COVID-19 було розгорнуто понад 38 тис ліжок, які підключені до джерела кисню. У цих закладах є всі необхідні умови, обладнання та фахівці, щоб надавати медичну послугу вчасно та якісно.

За послуги, надані пацієнтам з коронавірусом у серпні, Національна служба здоров’я сплатила медичним закладам понад 224 мільйони грн.

У середньому за лікування у стаціонарі одного пацієнта з коронавірусом у серпні з державного бюджету було оплачено майже 27 тис. грн. Лікування пацієнтів з COVID-19, як і раніше, оплачує Національна служба здоров’я. Для пацієнта медична допомога у стаціонарі є безоплатною. Держава виділяє достатньо коштів, щоб пацієнти, які потрапили в лікарню, отримали допомогу належної якості і не платили за це з власної кишені.

Серед усіх госпіталізованих, а їх у серпні було понад 9 тисяч, у легкій формі захворювання перенесли майже 4,5 тис пацієнтів.

  • з середньою формою важкості з підключенням до кисню лікувалися 3,7 тис пацієнтів
  • у важкій формі в стаціонарах з підключенням до апаратів ШВЛ лікувалися 975 пацієнтів.

На одну медичну команду, яка надає допомогу пацієнтам в стаціонарі, медичний заклад отримує в місяць 554 тис грн.

Крім кількості команд, оплата залежить від інтенсивності роботи закладу та навантаження на медичних працівників. Якщо навантаження на медичну команду менше ніж 10 пацієнтів у місяць — оплата буде меншою. Якщо більше ніж 30 пацієнтів — більшою. Для цього використовуються коригувальні коефіцієнти.

Якщо в місяць навантаження на одну медичну команду становить менше, ніж 10 пацієнтів, коефіцієнт становить — 0,379. Тобто замість 554 тисячі на команду виплачують майже 210 тис грн на місяць. Якщо в місяць навантаження на одну медичну команду становить понад 30 пацієнтів, коефіцієнт збільшується в півтора рази і більше.

Загалом, протягом серпня цього року в Україні госпіталізували 9 156 пацієнтів з коронавірусом. Це — на понад 200 пацієнтів більше, ніж у липні. Це дані зі звітів про надані послуги, які в Національну службу здоров’я подають для оплати медичні заклади.

У серпні 252 лікарні мали договір з Національною службою здоров’я України на стаціонарну допомогу пацієнтам з коронавірусом, попри те що пацієнти потрапляли у 424 заклади охорони здоров’я. Oбов’язком місцевої влади є правильно будувати маршрути пацієнта, щоб пацієнти потрапляли туди, де нададуть допомогу.

Найбільше пацієнтів з COVID-19 впродовж серпня госпіталізували у Харківській області — 960. У місті Києві — 803. Та в Одеській області — 743. Найменше — у Кіровоградській області — 80 пацієнтів.

Джерело та більше інформації: 23 09 2021, https://nszu.gov.ua/novini/za-likuvannya-paciyentiv-z-covid-19-u-serpni-nszu-viplatila-641