За вихідні в центрах вакцинації проти COVID-19 щепили понад 15 тис. людей

5-6 червня 2021 року в 14 центрах масової вакцинації у містах України щепили 15 025 людей, з них 6457 у суботу та 8568 у неділю. Щеплення здійснювалися вакциною CoronaVac, виробленою компанією Sinovac, силами 79 мобільних бригад. 

На цих вихідних працювали три центри вакцинації в Одесі та по одному в Києві, Львові, Тернополі, Дніпрі, Полтаві, Рівному, Ізмаїлі, Кременчуці, Лубнах, Миргороді та Горішніх Плавнях.

Найбільше щеплень за два дні зробили в Києві на базі Міжнародного виставкового центру — 5048, у Львові на базі стадіону “Арена Львів” — 2447 та у трьох центрах в Одесі — 1329.

Нагадаємо, що з 29 травня 2021 року в Україні запускають перші центри масової вакцинації населення проти COVID-19. Вони відкриваються на стадіонах, спортивних, учбових та культурних майданчиках, щоб якомога швидше щепити від коронавірусної інфекції усіх охочих. 

На минулих вихідних відкрили три пілотні центри — в Києві, Одесі та Львові.  Усього за два дні  там було щеплено 4849 людей. 

Відкриття таких центрів — це ініціатива місцевої влади у відповідь на запит мешканців вакцинуватись. Уже 12 міст запустили пілотні центри масової вакцинації. Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) закликає владу інших міст наслідувати їхній приклад та буде всіляко сприяти створенню нових центрів. Наразі в Україні достатньо вакцини для їхньої роботи.

Поки ці центри працюють лише у вихідні дні. В них щеплюють громадян, які записалися до листа очікування вакцинації проти COVID-19 в додатку чи через сайт «Дія» або через контакт-центр МОЗ. Вакцинують як тих, кого попередньо запросили на щеплення телефонним дзвінком чи повідомлення, так і всіх охочих, яким ще не надійшло запрошення. Пріоритет надається літнім людям.

Обирати вакцину у масових центрах вакцинації не можна. Буде доступна та вакцина, яка є в наявності в Україні. Зараз використовують вакцину CoronaVac від Sinovac Biotech.  Дізнавайтеся більше про вакцинацію проти COVID-19 за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Джерело інформації: 7 червня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/za-vihidni-v-centrah-vakcinacii-proti-covid-19-schepili-ponad-15-tis-ljudej