Засмагайте відповідально

Багатьом людям подобається, як їхня шкіра виглядає після засмаги, але тривале перебування на сонці пов’язане з багатьма ризиками, зокрема, раком шкіри.

«Здорової засмаги» – не існує. Навіть, використовуючи сонцезахисний крем, засмагати небезпечно. Виробництво меланіну (відповідає за пігментацію шкіри) – це спосіб тіла захистити вас від пошкодження УФ-випромінюванням. Його продукують особливі клітини шкіри – меланоцити. У кожного однакова кількість меланоцитів, проте у когось ці клітини продукують більшу кількість меланіну, наприклад, це спостерігається у людей з більш темною шкірою. Ті, хто мають світлу шкіру, ризикують отримати сонячний опік. 

Ультрафіолетове (УФ) випромінювання – це форма неіонізуючого випромінювання, що випромінюється сонцем та штучними джерелами, наприклад, солярієм.

УФ-випромінювання сприяє утворенню життєво важливих поживних речовини та вітаміну D (їх також можна отримати через їжу). Надмірне опромінення може становити ризик. Сонячні опіки, передчасне старіння та рак шкіри – все це ризик довготривалого перебування на сонці. 

Пам’ятайте, що рак шкіри може розвинутися у людей будь-якого типу та кольору шкіри. Тому, захист від УФ-випромінювання є важливою відповідальністю не лише влітку, але й протягом року. 

Коли УФ промені проникають у шкіру, вони викликають пошкодження клітин епідермісу (верхніх шарів шкіри), зневоднюють та порушують сполучну тканину, тому шкіра поступово втрачає еластичність. Це призводить до появи зморшок, мішкуватості та в’ялості шкіри.

Деяким людям засмагати взагалі не можна, це: старші люди, алергіки, вагітні жінки та інші. У групі ризику: люди зі світлою шкірою, люди з родимками, хто в дитинстві згорав на сонці, у сім’ях, де в історії хвороби була діагностована меланома.

Засмагу можна зробити трохи безпечнішою, якщо перебувати на сонці протягом  15-20 хвилин щодня.

Джерело інформації: 15 06 2021, https://phc.org.ua/news/zasmagayte-vidpovidalno