Засоби захисту медичних працівників в умовах роботи з COVID-19

Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) дозволяють запобігти інфікуванню та передачі збудника в закладах охорони здоров’я (ЗОЗ),організованих колективах та домашніх осередках.

Як правило, інфікування SARS-CoV-2 відбувається контактним та крапельним шляхами. Тому у групі осіб із найбільшим ризиком зараження знаходяться особи, які перебувають в контакті з пацієнтом або надають медичну допомогу/проводять догляд за ними, мають прямий та опосередкований  контакт з інфікованим матеріалом (фахівці вірусологічних та особливо-небезпечних лабораторій, дезінфекційних відділень). Тип ЗІЗ, що використовується в таких випадках залежить від умов, фаху персоналу та виду діяльності. ЗІЗ повинні відповідати національним стандартам за ступенем захисту від інфекційних агентів, бути зручними, якісними, практичними. Cлід пам’ятати, що перед початком використання ЗІЗ для запобігання зараження коронавірусом, необхідно провести навчання з медичним персоналом по їх використанню.

Працівники ЗОЗ, що беруть участь у наданні медичної допомоги і догляді за пацієнтами, повинні використовувати наступні ЗІЗ:

∙ халат захисний від інфекційних агентів,

∙ водонепроникний фартух (при необхідності виконання процедур, які супроводжуються значним розливом рідини),

∙ захисні окуляри або щиток,

∙ захисні рукавички,

∙ респіратори класу захисту не нижче FFP2 або еквівалент.

Враховуючи контактний шлях інфікування, респіратор слід замінити якщо:

– він став вологим;

– одразу після виходу з брудної зони (респіратор дозволено знімати виключно в чистій зоні);

– потрапляння на респіратор будь-яких біологічних рідин (перед тим як зняти респіратор слід вийти із брудної зони в чисту);

–  доторкування до нього потенційно забрудненими руками.

Більш детальна інформація щодо нормативних вимог до використання ЗІЗ в умовах надання медичної допомоги хворим на COVID-19 у Додатку 6-7 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» Наказу МОЗ України від 17.09.2020 № 2122 «Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»» за посиланням:

https://moz.gov.ua/uploads/5/26140-dn_2122_17_09_2020_dod_stand_1_14.pdf

Джерело інформації:

11 11 2022, https://labcenter.kh.ua/?p=28261