Перше і найголовніше, що потрібно знати про трансплантацію в Україні – вона БЕЗОПЛАТНА.
З 2024 лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів покривається Програмою медичних гарантій. Це означає, що пацієнти та їхні родини можуть зосередитися на найголовнішому — здоров’ї та одужанні.
Раніше безоплатна трансплантація забезпечувалася в межах пілотного проєкту МОЗ. Завдяки цьому проєкту у 2021 році було здійснено 316 органних трансплантацій, у 2022 — 384, а у 2023 — 589. У 2024 ж році вже 261 людина отримала шанс на нове життя шляхом трансплантації.
Наразі за пакетом “Лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів” НСЗУ Національна служба здоров’я України уклала договори з 36 медзакладами по всій країні. Це означає, що якісна допомога стає доступнішою для всіх, хто її потребує.
Скільки коштів і за які послуги, пов’язані з трансплантацією, НСЗУ сплачує медзакладам?
Пакет з трансплантації складається з трьох послуг:
☛ надання медичних послуг у до трансплантаційному періоді,
☛ безпосередньо трансплантація,
☛ надання медичних послуг у пост трансплантаційному періоді.
Для кожної послуги визначені обсяг, умови закупівлі та тарифи — сума коштів, які отримує медзаклад від НСЗУ. Також НСЗУ сплачує 41 тис. грн за надання медичної послуги на до трансплантаційному етапі, а тариф за трансплантацію залежить від органу, який пересаджується:
☛ легені – понад 2,6 мільйона гривень;
☛ серце – понад 2 мільйони гривень;
☛ печінка – близько 1,4 мільйона гривень;
☛ нирки – близько 800 тисяч гривень.
Тариф на посттрансплантаційний період також залежить від органу, який пересадили, і може коливатися в межах від 185 тисяч до 193 тисяч гривень.
Надання медичних послуг з посттрансплантаційного супроводу пацієнта триває з дати виписки пацієнта до 360 дня з моменту проведення операції.
Ми віримо, що ця підтримка допоможе багатьом людям повернутися до повноцінного життя.
Джерело інформації: