Харківщина отримала майже 320 млн грн держсубвенцій на медицину та освіту

Під час пленарного засідання ХХІV сесії Харківської обласної ради депутати ухвалили рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2020 рік.

Як повідомив директор Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Сергій Овсянніков, до бюджету Харківської області з державного бюджету надійшла субвенція у сумі 233,951 млн грн на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я. Нерозподілені кошти субвенції в сумі 12,043 млн грн спрямовуються на видатки обласного бюджету за бюджетною програмою «Інформаційно-методичне та просвітницьке забезпечення в галузі охорона здоров’я».

85,26 млн грн приймається до обласного бюджету на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти у поточному році. Кошти субвенції в сумі 1,8 млн грн спрямовуються закладам освіти, що фінансуються з обласного бюджету, понад 76,2 млн грн – місцевим бюджетам області. Залишаються нерозподіленими в обласному бюджеті 6,978 млн грн.

Для надання підтримки особам з особливими освітніми потребами з державного до обласного бюджету прийнято додаткові надходження коштів у сумі 4,025 млн грн, з яких 2,196 млн грн передаються місцевим бюджетам.

На 5,648 млн грн зменшується обсяг субвенції з державного бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа». Таким чином в обласному бюджеті враховуються кошти зазначеної субвенції з держбюджету у загальному обсязі 56,395 млн грн. Понад 1,2 млн грн спрямовано закладам освіти, що фінансуються з обласного бюджету, 55,185 млн грн передаються місцевим бюджетам області.

Зменшуються кошти субвенції з державного бюджету на розвиток системи екстреної медичної допомоги на 100,225 млн грн з відповідним зменшенням нерозподілених трансфертів.

В обласному бюджеті враховуються кошти держсубвенції місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів» у сумі 100 млн грн кошти залишаються нерозподіленими, оскільки триває процедура визначення МОН переліку закладів освіти, у яких проводитимуться будівельні роботи.

Розподілені кошти субвенції з державного бюджету для реалізації проєктів в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України та передбачаються відповідні видатки в рамках Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2020 рік в загальній сумі понад 64,3 млн грн.

Кошти у сумі 5,6 млн грн інших субвенцій з окремих місцевих бюджетів спрямовуються для забезпечення умов співфінансування з місцевих бюджетів на придбання шкільних автобусів, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами.

Джерело інформації: